Catering wegański Bydgoszcz

Przynależysz do grupy osób, która nie spożywa produktów odzwierzęcych, całkowicie z nich zrezygnowała, lub jest zmuszona reach zredukowania ich ze względów zdrowotnych? A może z troski o zwierzęta i planetę zdecydowałeś się wykluczyć ze swojej codziennej diety wszelkie produkty odzwierzęce? Trafiłeś w dobre miejsce! Zobacz, na czym polega dieta dla wegan i w jaki sposób bezpiecznie wprowadzić ją w swoją rutynę – tak by ciało nie doznało szoku.

Catering wegański zamówisz tutaj!

Twoje LOGO

Zareklamuj swoją dietę wegańską u nas!
[email protected]

Catering wegański to program dostosowany do potrzeb osób będących na diecie roślinnej; całkowicie wykluczający produkty pochodzenia zwierzęcego (mięsa, ryby, jaja, nabiał, a także miód). Wegańska dieta pudełkowa od Maczfit opiera się o pięć podstawowych grup produktów: pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe, warzywa, owoce, orzechy i pestki.

Podstawy diety wegańskiej

Weganie konsumują tylko produkty roślinne, dlatego wymiennie można mówić w tym wypadku o diecie roślinnej. Bazą tej diety są zboża, owoce, warzywa, rośliny strączkowe, ryż, makaron oraz kasze, które urozmaica się innymi dodatkami i przyprawami. W posiłkach wegańskich wykorzystuje się także nasiona, orzechy, grzyby, a nawet algi i wodorosty.
Należy mieć na uwadze fakt, że w diecie wegańskiej wyklucza się produkty mięsne i wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, a więc: ryby, owoce morza, nabiał, jaja, a nawet miód i żelatynę wieprzową. Należy poprawnie sprawdzać skład jedzenia”produktów, a w restauracji pytać o szczegółowy skład posiłków.
Bardziej rygorystyczną odmianą diety wegańskiej jest bezglutenowa dieta dla wegan. Podstawą jej jest wykluczenie produktów zawierających gluten, czyli np. – eliminacja pieczywa i niektórych kasz.
Catering wegański Bydgoszcz - dieta wegańska Bydgoszcz
Dieta wegańska Bydgoszcz z dostawą do domu

Zamienniki produktów odzwierzęcych – porady

Najistotniejsze założenie każdej diety to poprawa zdrowia i samopoczucia, zgubienie kilku kilogramów i zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. By tak się stało, ważnejest dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, co w przypadku diety roślinnej może wydawać się niemałym wyzwaniem. Na start warto rozważać catering dietetyczny w Bydgoszczy, który współpracuje z doświadczonym dietetykiem – ułoży nam odpowiednio zbilansowaną dietę oraz przygotuje zestaw pudełek pięciu pudełek na każdy dzień. Zdarza się także, że alergie utrudniają samodzielne układanie diety, z tego też powodu dietetyk fachowo doradzi i zaplanuje jadłospis. Jeśli masz problem z oszacowaniem optymalnej kaloryczności dań – dietetyk również przychodzi z pomocą!

W jaki sposób catering wegański w Bydgoszczy zapobiega niedoborom, stosując dietę wegańską?

Dziś wybór produktów, które smakiem przypominają mięso jest bardzo duży. Jednakże czy gotowe posiłki oraz produkty, kupione w supermarkecie, odznaczone jako roślinne są zdrowe? Czy nie rozsądniej zdecydować się na pewny catering, który zatroszczy się o nasze zdrowie idealnie zbilansowaną dietą? Dieta pudełkowa wprowadzi Cię w zdrowy tryb życia – Ty wybierz dietę pudełkową, a my dostarczamy posiłki zapewniając Ci nowe smaki! Ciekawe jest to, że niemalże każdy produkt da się zamienić, by smakiem przypominał coś innego. Poniżej kilka przykładów.
Zamienniki produktów, które wykluczone są z diety wegańskiej:

ser - może zostać zastąpiony tofu ( wykorzystuje się je również do zrobienia wegańskiej wersji sernika!) oraz płatkami drożdżowymi (dodatkowo zawierają w sobie witaminę B);

jaja - Aquafaba to woda, w której gotowano rośliny strączkowe, np. ciecierzycę. Aquafaba może pełnić rolę białek jaj. Istnieją także zamienniki jajek w proszku i skrobia z tapioki. Dodatkowo do wypieków warto użyć bananów zamiast jajek;

mleko - tutaj opcja jest prosta - w ofercie sklepów spożywczych znajdują się różnego rodzaju mleka roślinne, na przykład: mleko migdałowe lub ryżowe;

mięso - mięso można zamienić na tofu, pieczarkami albo charakterystyczny dla diety roślinnej - tempeh.

Catering dietetyczny Bydgoszcz dieta wegańska
A co ze słodyczami? Nie udawajmy, każdy z nas co jakiś czas ma chęć na słodkie. W diecie roślinnej również można pozwolić sobie na małą przyjemność! Cateringi dietetyczne w swoim menu u Bydgoszczy często na podwieczorek proponują mus czekoladowy z awokado, brownie z fasoli czy deser z nasionami chia. Pysznie, co nie?
Dieta roślinna, mimo swoich ograniczeń nie musi być nudna!

Czy dieta roślinna jest zdrowa?

Prawidłowo zbilansowana dieta wegańska nie jest ryzykowna, a co ważne, optymalna dla funkcjonowania organizmu w każdym wieku już od okresu niemowlęcego! Dieta pomniejsza ryzyko miażdżycy, cukrzycy oraz chorób przewlekłych. Osoby praktykujące tę dietę rzadko chorują na nowotwory oraz mają niższe ciśnienie krwi. Dieta wegańska to również idealny sposób na utratę zbędnych kilogramów, ponieważ do efektów zalicza się także zahamowanie otyłości, czyli niższy wskaźnik BMI. Należy jednak pamiętać, że każda dieta powinna być skonsultowana z dietetykiem oraz lekarzem, ponieważ każdy organizm jest inny i może w inny sposób reagować na zmianę nawyków żywieniowych.

Dieta pudełkowa - catering dietetyczny - dieta wegańska Bydgoszcz

Catering wegański w rejonie Bydgoszczy – oszczędność czasu i nie tylko!

Wiesz już, że dieta roślinna jest świetna dla Ciebie? Poznaj ofertę cateringu dietetycznego w Bydgoszczy i postaw na zbilansowane posiłki dostarczone każdego dnia pod Twoje drzwi o stałej godzinę. Znajdziesz tak szeroki wybór diet, dzięki czemu zapomnisz co to samodzielne przygotowanie posiłków. Zaoszczędź czas na planowaniu jadłospisu i kaloryczności oraz przygotowaniu dań. Spożytkuj ten czas na chwile z bliskimi, kariery lub rozwijanie swoich hobby.
Zaufaj profesjonalistom, a będziesz zadowolony z efektów diety!

Wegańska dieta pudełkowa - śniadanie II śniadanie obiad podwieczorek kolacja

Ostatnia aktualizacja strony: